sobota, 20 kwiecień 2024

I Inne

Sitte.pl wspiera projekt „przeMoc w rodzinie”

Przemoc w rodzinie. Do niedawna temat, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Wstyd, brak zrozumienia, egoizm albo rozumowanie stereotypami. Lepiej jest zamknąć oczy na istniejące problemy, w szczególności, kiedy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest tematem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są do głębi zakorzenione w często związanych ze sobą uwarunkowaniach ekonomicznych, psychologicznych, lub kulturowych. Lekceważenie przemocy w rodzinie, niedostatek skutecznego poparcia ze strony społeczeństwa sprawia, że zagadnienie stale się zwiększa i powoduje nieodwracalne krzywdy.To w związku z tym Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” rozpoczęło projekt „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko zwraca uwagę na istnienie problemu przemocy w rodzinie, lecz głównie pokazuje drogę poszukiwania pomocy dla rodzin których dotyka przemoc.

Akcja „przeMoc w rodzinie” ma swój oznaka między innymi w spotach telewizyjnych wypuszczanych w TVN. Oprócz tego włączony został specjalny numer infolinii „TeleWsparcie” pod numerem 800 201 211 oraz czat online czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 18.00. Darmowej pomocy i porady osobom poszkodowanym udzielają prawnicy, psycholodzy, pedagodzy a także doradcy zawodowi. Można również zgłosić się po pomoc specjalisty wypełniając formularz na stronie: <pomocpostpenitencjarna.pl

Projekt „przeMoc w rodzinie” kierowany jest głównie do osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Lecz ma on także za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na to destrukcyjne zjawisko i rozpowszechnić rozpoznawalność międzynarodowego znaku ręką „Pomóż mi”, który jest ukradkowym sygnałem ze strony ofiary przemocy. Ten gest to w wielu przypadkach jedyny sposób wołania o pomoc, jaki ofiara przemocy w ogóle może wysłać. Osoba, która jest obserwatorem znaku „Pomóż mi” powinna w sposób skryty szczególnie dla sprawcy przemocy, powiadomić policję o tym zdarzeniu. Prędka i zdecydowana reakcja może ocalić komuś zdrowie lub nawet życie. „Dowiedz się, działaj” głosi hasło projektu „przeMoc w rodzinie”. Sitte.pl jako partner projektu udostępnia pełnego wsparcia kampanii od strony technicznej i bierze aktywny udział w propagowaniu tej inicjatywy.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl