poniedziałek, 04 grudzień 2023

W W wolnym czasie

Ucieczka w zieleni:Odkryj spokój i piękno przyrody w parkach miejskich

Wszyscy mieszkańcy rozległych skupisk miejskich kapitalnie znają to wrażenie, gdy potrzebujemy sekundy oddechu od miejskiego gwaru i tęsknimy za kontaktem z przyrodą. Szczęśliwie, w naszym kraju jest wiele ślicznych skwerów i ogrodów, które proponują ucieczkę od betonowej dżungli i pozwalają na odetchnięcie w otoczeniu środowiska naturalnego. W niniejszym artykule przedstawimy cztery swoiste miasta Polski, i wyszukamy ich urocze miejskie przestrzenie.

Lublin, znany jako "miasto ogrodów", ma do zaoferowania moc cudnych miejsc do odpoczynku. Jednym z najpopularniejszych zieleńców jest Park Saski, który rozpościera się na ponad 40 hektarach. Jest w tym miejscu romantyczny staw, barwne kwiaty i obszerne trawniki, gdzie wolno zaaranżować piknik lub ot tak posiedzieć na łonie natury. Ogród Saski również słynie dzięki bogactwa roślin, fontann i tarasów widokowych.

Gród nad Wisłą ma moc okazałych ogrodów miejskich, z których szczególnie popularny to Łazienki Królewskie. To ustronie, gdzie przyroda i architektura zbliżają się w harmonii. W samym centrum skweru mieści się Pałac na Wyspie, kultowy budynek z ładnym gazonem wokół niego. Spacerując po Łazienkach, można spotykać pawie, admirować romantyczne alejki i rozkoszować się widokiem na stawy i mostki. To znakomite miejsce na tajemniczy spacer, czy też poczęstunek pośród natury.

Poznań słynie z Parku Cytadela, który jest fenomenalnym miejscem na wyciszenie i kontemplację. Mieści się tam wiekowy bastion, tereny zielone, i dodatkowo staw, który przyciąga mnogie ptactwo. Park Cytadela jest ulubionym zakamarkiem spacerowiczów, biegaczy i cyklistów. Na dodatek, można tam także zwiedzić Palmiarnię, gdzie nasadzono masa niespotykanych roślin, tworząc równikowy nastrój.

Gród podwawelski, jedno z najcudowniejszych miast w Polsce, oferuje wiele zachwycających parków. Wśród nich wskazane jest wtrącić o Plantach, które wyznaczają zieloną aleję okalającą Stare Miasto. Jest to idealne miejsce na spacery, odetchnięcie na ławeczce, czy też poczęstunek w otoczeniu drzew. Innym zasługującym na polecenie zakamarkiem jest Park Jordana, na którym rozpościerają się stawy, fontanny, altanki i liczne rzeźby, budując klimat rustykalnego skweru.

Miejskie oazy są niezastąpionym faktorem mieszkania w mieście. Stwarzają nam okazję oderwania się od codzienności i zanurzenia się w naturze. Niezależnie, czy jesteś rezydentem Lublina, stolicy, Poznania, czy Grodu Kraka, bez wątpienia znajdziesz przepiekne skwery i zieleńce, które zagwarantują Ci wyśmienite chwile relaksu i odstresowania się. Wskazane jest użytkować tych zakamarków, żeby zatrzymać balans między miejskim trybem życia, a zetknięciem się z naturą.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl