piątek, 30 wrzesień 2022

H Hobby

Jak zainspirować malucha do aktywnej zabawy w wakacje?

W czasie letniego urlopu możemy bawić się znacznie dłużej na świeżym powietrzu. Zdecydowanie ciepła pogoda i wyższe temperatury pobudzają do plenerowych gier i zabaw. Znacząca większość brzdąców woli dynamiczne rozrywki ruchowe poza domem. Wspaniały czas spędzony na w ogródku lub w lesie, ćwiczenie zręczności i koordynacji ruchowej to na pewno istotne walory wakacyjnych aktywności. Jednak dzieci nie chcą się nudzić, powinno się proponować rozliczne zabawy, ażeby pobudzać je do ruchu. Należy w związku z tym skorzystać z łagodnej aury, choć jeżeli nie znalazłeś pomysłu na to, jak bawić się z maluchem w trakcie urlopu, wykorzystaj nasze propozycje.

Kto mnie złapie?

Kto pamięta ganianego z czasu dzieciństwa? To zawsze jest priorytet pośród gier na dworze. Dzieci ubóstwiają bieganie. To nie jedynie wielka radość, lecz dodatkowo trening ogólnokondycyjny. Ćwiczone są mięśnie nóg, formuje się postawa, koordynacja ruchowa i gibkość. Oczywiście rodzic przeważnie pozwala się złapać, mimo to najistotniejszy jest wyraz radości i beztroskie okrzyki. Stereotypowego berka można nieznacznie urozmaicić. Jednego dnia oddajemy fanty w formie czapeczki lub chustki, natomiast kolejnego zabawmy się w słup soli. Potem należałoby przypomnieć zasady Baba Jaga patrzy. A w kolejnych dniach zaproponujmy, że ścigamy się podskakując, niczym żaba, bądź galopując i parskając, jak rumak. Dzieciaki posiadają niesłychanie mocno zaakcentowane poczucie rywalizacji, zatem bieg do mety to kolejna świetna propozycja.

Piłka w grze

Brzdące ubóstwiają gry w piłkę. Może to być standardowe podrzucanie i chwytanie. Jednakże powinno się też zaproponować rzucanie do celu. Ustawmy kubeł w niedalekiej odległości bądź ułóżmy okrąg z wstążki czy szalika. Maluch ćwiczy wtedy nie wyłącznie mięśnie, lecz także rozwija precyzję i skupienie. Piłkę można też kopać do bramki typowo nogą bądź turlać po ziemi trzymając w ręku patyk czy też łopatkę. Można też przenosić piłkę między kolanami czy też pod pachą. Przy sposobności zabaw z piłką u dziecka poprawia się także koordynacja ruchowa. Na dodatek budując kręty tor z kręgli czy też innych rzeczy możemy zintensyfikować ten proces.

Trasa z atrakcjami

Jeżeli twój maluch bardzo szybko się nudzi rutynową zabawą, zaproponuj mu różnorodny tor przeszkód. Wyjątkowość takiej rozrywki właśnie polega na tym, że rodzic może spożytkować wszystko, czym dysponuje. Rozkłada się rozliczne przeszkody i urządza obszar do ich pokonywania. Dlatego też warto zastosować rowerek lub gumowego skoczka, którego tak ubóstwiają maluchy. Wystarczy, że ustali się metę na końcu trasy. Skoczki gumowe dla dzieci Hoppimals nadają się do tej zabawy znakomicie. Są miękkie i trwałe, a przy tym bardzo bezpieczne. Maluch może przebyć fragment trasy biegnąc, fragment podskakując na takim skoczku w kształcie ulubionego zwierzątka. reasumując przypomnijmy, że jako dodatek do uśmiechu i radości oraz rozwijających zabawek ruchowych, trzeba na czas zabawy postarać się o wodę niegazowaną do picia, czapkę na głowę oraz krem przeciwsłoneczny.

Skoczki gumowe dla dzieci Hoppimals

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl