poniedziałek, 20 marzec 2023

M Motoryzacja

Podstawowe dodatki dla motocyklisty

Przeważnie wiosna jest świetnym czasem na odkrycie swojej pasji do motocykli. Jakkolwiek ładne okoliczności natury nie stanowią najważniejszego powodu do tego, by wsiąść na motor, zdecydowanie to dobry czas, by znakomicie poczuć maszynę i przyswoić wszystkie reguły bezpieczeństwa. Bezsprzecznie jazda motocyklem zapewnia miłe wrażenie wolności, ale wymaga odpowiedniego przygotowania i zaopatrzenia. Zwłaszcza każdy początkujący motocyklista winien zaznajomić się z listą niezbędnych akcesoriów, które są konieczne dla utrzymania bezpieczeństwa w czasie jazdy motocyklem, tak samo w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Używanie znakomicie dostosowanego kasku motocyklowego z homologacją jest podstawą, którą określa nie wyłącznie racjonalne myślenie, ale zwłaszcza przepisy ruchu drogowego. Dzisiaj istnieje mnóstwo wariantów kasków, których specyfika i zastosowanie zależą zasadniczo od stylu jazdy. Odmienny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, odrębny do jazdy większym motocyklem. Istnieją również kaski przystosowane na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista zwykle kupuje kask integralny, który za pomocą swojej wielofunkcyjnej, pełnej struktury umożliwi komfort i ochronę głowy zarówno podczas jazdy w mieście, jak i na bardziej skomplikowanych, trudniejszych trasach. Powinno się wybierać tylko takie kaski, które posiadają odznaczenie certyfikowanej homologacji. Świadczy to, że spełniają wyznaczone normy bezpieczeństwa i są zatwierdzone do użytku na drogach europejskich.

Odzież na motocykl

Strój motocyklisty komponuje się z kilku elementów. Przede wszystkim trzeba zaopatrzyć się w kurtkę motocyklową. Zazwyczaj wybór pada na tradycyjną, popularną, ale trwałą i odporną na uszkodzenia kurtkę skórzaną na motocykl. Obecnie dostępne są też tkaninowe kurtki motocyklowe, które podobnie charakteryzuje dobra jakość. Wybierane są zwykle przez wzgląd na swoją lekkość, wodoszczelność i trwałość. Każdy typ kurtki motocyklowej, bez znaczenia do którego stylu jazdy ją wybieramy, winien być wyposażony w specjalne ochraniacze.
Nie licząc kurtki powinno zaopatrzyć się w spodnie na motor. Można wybraćjeansy motocyklowe lub modele z innych solidnych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe też powinny być wyposażone w protektory.
Porządne buty motocyklowe to konieczność. Muszą stabilizować i zabezpieczać stopy. W takim razie należy wybierać wyłącznie te modele, które są przeznaczone do jazdy motocyklem.
Rękawice to chyba najczęściej nabywany szczegół ubioru motocyklisty. Dobrze jest posiadać kilka par, które możemy zmieniać w zależności od pory roku jak również stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z odpowiednimi ochraniaczami z pewnością tworzą podstawę wyekwipowania i powinny być na liście początkowych zakupów początkującego motocyklisty.
Należy także pamiętać o innych elementach stroju na motocykl. Można zaopatrzyć się w kombinezon na motocykl, bluzy na motor, jak również rozważyć kupno kominiarki pod kask. Należy jednakże pamiętać, aby wszystkie części odzieży motocyklowej były nie tylko dobrej jakości, lecz też zabezpieczały motocyklistę przed prawdopodobnymi otarciami, czy skaleczeniami podczas upadku.

Dodatkowe akcesoria motocyklowe

Początkujący motocyklista winien na początek skupić się na bezpieczeństwie jazdy. Jednakże bez wątpliwości każdy, kto wyrusza poza miasto, albo na nieznane trasy powinien wyposażyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia stworzone specjalnie z myślą o potrzebach motocyklisty, zatem są niezawodne i komfortowe w użytkowaniu. Natomiast interkom montowany w kasku zagwarantuje motocykliście możliwość łączności z innym jeźdźcem, a oraz pozwoli na słuchanie dyrektyw z nawigacji.

Warto jednak mieć na uwadze, że podstawą każdego motocyklisty winna być przezorność i rozsądek. Jazda motocyklem związana jest ze sporym ryzykiem, nie tylko z uwagi na na zachęcające możliwości mocy silnika, ale także przez wzgląd na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i przezorność musi dbać sam motocyklista. Resztę niezbędnych akcesoriów motocyklowych można zakupić w rewelacyjnie zaopatrzonym sklepie dla motocyklistów. Powinno się oczywiście sięgnąć po asortyment wysokiej jakości. Przecież chodzi tu o bezpieczeństwo. Najlepszą jakość zwykle zdołają zagwarantować jedynie sprawdzeni i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Dlatego w LibertyMotoStore dostępna jest wybrana oferta kasków motocyklowych, odzieży motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Jedynie najwyższa jakość materiałów i wykonania zaświadczona certyfikatami zdoła zapewnić odpowiednie zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl