piątek, 23 luty 2024

S Sport i turystyka

Będzińskie atrakcje - co trzeba zobaczyć w tym mieście?

Będzin jest jednym z najbardziej interesujących miast jakimi może się pochwalić Zagłębie. Będzińskie zabytki sprawiają, iż wycieczki po tym mieście mogą okazać się dla wielu z nas wspaniałą przygodą.

Co warto zobaczyć podczas odkrywania tego miasta? Jakie atrakcje znajdujące się w Będzinie mogą zrobić na odwiedzających największe wrażenie? Będzin może się pochwalić ciekawą pamiątką z czasów średniowiecza. Są nią resztki średniowiecznych murów miejskich, które dawniej otaczały całe historyczne miasto. Wśród skarbów sakralnych na wyróżnienie zasługuje kościół parafialny Świętej Trójcy. To ciekawa budowla, pamiętająca czasy Kazimierza Wielkiego.

Przed II wojną światową Będzin był ważnym ośrodkiem osadnictwa dla Żydów. Do dziś przypominają nam o tym takie miejsca, jak Plac Bohaterów Getta Będzińskiego na obszarze getta oraz Dom Modlitwy Cukermana. Intryguje też synagoga Mizrachi, nad którą opiekę pełni obecnie Muzeum Zagłębia. Instytucja ta ma jeszcze pod swoją opieką Pałac na Gzichowie oraz zamek, wzniesiony w czasach Kazimierza Wielkiego. Obecnie w miejscach tych można zwiedzać interesujące wystawy, dzięki którym można dobrze poznać dzieje Będzina oraz jego dawnych mieszkańców.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl