niedziela, 28 maj 2023

S Sport i turystyka

Igrzyska Olimpijskie - krótka historia

Igrzyska Olimpijskie to najbardziej prestiżowe zawody sportowe świata. Trwają około dwóch tygodni, w trakcie których przeprowadzane są zmagania w wielu dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych.

Współcześnie rozgrywane są dwa osobne rodzaje igrzysk olimpijskich - letnie oraz zimowe. Imprezy te odbywają się na przemian co dwa lata, w ten sposób, że zarówno igrzyska letnie jak i zimowe odbywają się w odstępie czterech lat. Jest to nawiązanie do tradycji Olimpiady ze antycznej Grecji - turnieje sportowe w Olimpii były rozgrywane właśnie co 4 lata. Dla najlepszych, poza gratyfikacjami finansowymi a także nieprzemijającą reputacją, przewidziano medale - za pierwsze miejce złoto, za drugie srebro i za trzecie brąz.

W 2016 roku igrzyska olimpijskie odbyły się w brazylijskim mieście Rio de Janeiro, które dopiero co dwa lata wcześniej było współgospodarzem mundialu, zaś w roku 2013 przyjęło pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Poprzedzającym gospodarzem igrzysk letnich był Londyn. Natomiast ostatnie igrzyska zimowe miały miejsce w Soczi nad Morzem Czarnym, zaś kolejne w Pyong Yeang w Korei Południowej.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl