środa, 29 maj 2024

D Dom

Jak troszczyć się o pościel bawełnianą?

Bawełniana pościel to bardzo dobry wybór, który sprawdzi się perfekcyjnie w każdej sypialni. Aczkolwiek ażeby móc całkowicie korzystać z jej walorów, a tym samym nieco wydłużyć jej żywotność i zachować komfort snu, warto przede wszystkim mieć na uwadze, jak właściwie o nią zadbać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, z jaką częstotliwością należy prać pościel bawełnianą. W tym przypadku nie istnieje jakakolwiek wytyczna mówiąca o tym, z jaką częstotliwością wypada przeprowadzać tą czynność - uwarunkowane jest to zwyczajnie od indywidualnych preferencji użytkownika. Dla zachowania higieny w czasie snu warto zmieniać pościel przynajmniej raz na miesiąc, a jeszcze częściej w okresie letnim, kiedy ludzie pocą się zdecydowanie intensywnej. Częstotliwość prania pożądane byłoby zwiększyć także w razie choroby.

W czasie prania bawełnianej pościeli wskazane jest pamiętać o tym, by nie umieszczać z nią w pralce elementów wykonanych z innych rodzajów tekstylnych materiałów. Ponadto bawełniana pościel w pralce wymaga trochę więcej miejsca, więc nie można nazbyt wiele równocześnie ładować do bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się dokładnie, a co za tym idzie, konieczne będzie nastawienie jej na kolejny cykl prania. W przypadku pościeli bardzo mocno ubrudzonej dobrym pomysłem będzie odłożenie jej na noc w zimnej wodzie.

Podczas prania pościeli bawełnianej znaczące jest także stosowanie właściwej temperatury prania. W tym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zaznajomienie się z informacjami umieszczonymi na metce. Jest to najbardziej miarodajna informacja, którą trzeba mieć na uwadze podczas prania. Warto również pamiętać o tym, iż bawełna to często użytkowany materiał dostępny w rozmaitych formach, zatem nie ma jednej wytycznej mówiącej o zasadach prania pościeli bawełnianej.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl