środa, 29 maj 2024

I Inne

Używane części w serwisowaniu sprzętu medycznego

Placówki służby zdrowia często poszukują sposobów na obniżenie kosztów oraz wzrost efektywności. Z tej przyczyny wiele z nich dopuściło programy ponownego użycia sprzętów, które pozwalają im na serwisowanie urządzeń medycznych z wykorzystaniem używanych części w zastępstwie nowych.

Jeśli pracujesz z urządzeniami medycznymi, pewnie wiesz, że mogą one być drogie. Średni koszt pojedynczego egzemplarza sprzętu diagnostycznego to kilkaset tysięcy złotych. Nawet drobne naprawy tych maszyn mogą kosztować każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy zł. Z tego powodu sporo szpitali oraz klinik zaczęło poszukiwać pracowników, przedsiębiorstw oraz instytucji które mogą wspomóc we wdrożeniu procedur zagospodarowania sprzętu medycznego z drugiej ręki. Z uwagi na to na rynku pojawiły się pierwsze firmy zajmujące się zawodowym obrotem podzespołami zamiennymi do sprzętu medycznego. Zdobywają sprzęt z drugiej ręki bądź części zamienne, demontują go na części, sprawdzają je, konserwują a także zabezpieczają do dalszej eksploatacji. Części sprzętu medycznego nie zużywają się w tym samym tempie dlatego w używanym tomografie, rezonansie albo innym sprzęcie do medycznego obrazowania numerycznego większość podzespołów może być w znakomitym stanie i po fachowym przetestowaniu może bezpiecznie posłużyć w serwisowaniu innego sprzętu.

Zapotrzebowanie rynku medycznego na używane podzespoły do sprzętu obrazowania cyfrowego.Urządzenia do obrazowania cyfrowego to stale wzrastająca część rynku. Jednakże wraz z postępem i rozrostem rynku, istnieją pewne komponenty stosowane w takim sprzęcie, które trudniej znaleźć. W konsekwencji, ludzie szukają używanych komponentów, by upewnić się, że mogą nadążyć za zapotrzebowaniem. To stworzyło rynek używanych komponentów do sprzętu do cyfrowego obrazowania medycznego. Używane komponenty komputerowe dla cyfrowego sprzętu obrazowania są nieraz w dobrym stanie i ich koszt stanowi ułamek ceny nowych części. Są one dodatkowo łatwe w instalacji i niejednokrotnie mogą być odnawiane czy też serwisowane bez żadnych problemów. Oznacza to, że jest wzrastające zapotrzebowanie na używane części do sprzętów medycznych, co świadczy, że pojawiło się również rosnące zapotrzebowanie na firmy, które zdołają kompetentnie te komponenty zdobywać.

Tomograf, rezonans, rentgen, endoskopy, ultrasonografy - czy każdy sprzęt da się naprawić? Sporo urządzeń do obrazowania diagnostycznego jest przewidzianych jako modułowe, umożliwiając wymianę części w przypadku takiej konieczności, a w niektórych przypadkach także reperację elementów (used medical spare parts). To samo dotyczy endoskopów i rezonansów magnetycznych, które konstruowane są, tak aby przetrwać lata. Powinny być jednakże systematycznie serwisowane w celu zagwarantowania poprawnego działania. Sprzęt jest zaplanowany tak, żeby wymiana indywidualnych modułów nie oddziaływała na działanie pozostałych części. Mając wobec tego dostęp do przetestowanych, choćby używanych części zamiennych zdołamy utrzymać aparat sprawnym i gotowym do pracy przez długie lata.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl