poniedziałek, 20 marzec 2023

W W wolnym czasie

Co powinno się uprzątnąć na jesień?

Jesienne sprzątanie to z pewnością przymusowa pozycja w terminarzu. Porządek to nie wyłącznie metoda na odświeżenie otoczenia, ale też troszczenie się o kapitalne samopoczucie. Bez wątpienia wiele ludzi nie lubi porządków, niemniej jednak tak naprawdę o wiele bardziej miło jest usiąść w zaciszu jesienną porą, o ile wszystko dookoła błyszczy.

Pożądane byłoby takie tradycyjne czynności wykonywać każdego roku. Odświeżony dom będzie porządnie przygotowany do zimy, tymczasem my uprościmy sobie kolejne bieganiny związane z krzątaniną wokół świąt. W jaki sposób zatem zaplanować porządkowanie na jesień? W jaki sposób zatem zabrać się za porządkowanie jesienne?, żeby prace prowadzone były w miarę przyjemnie i prędko? Jak ruszyć? Zaprezentujmy parę porad odnośnie jesiennych porządków.

Porządki jesienne - okna

Regularne czyszczenie szyb i framug jest niezwykle znaczące. W trakcie letnich miesięcy bez wątpienia nagromadziło się co niemiara kurzu. Oprócz tego gdy jest upalnie, szyby są obsiadane przez rozliczne insekty. Nadchodzący chłód niewątpliwie uniemożliwi w późniejszym gruntownym umyciu okien. Zacznij od stolarki okiennej, a następnie zastosuj płynu do szyb. Dokładnie wyszoruj wszelkie szczeliny. Za jednym zamachem weź się za pranie firan. Do pralki należałoby włożyć wybielacz, aby odświeżyć biel firanek. Nie należy zapominać o wyczyszczeniu parapetów. Jeśli posiadasz dom, to powinieneś przemyśleć kwestię również z myciem elewacji i tarasów. Świetnie się tu sprawdzają myjki ciśnieniowe. Jeśli nie dysponujesz takim instrumentem użyj mopa czy też szorstkiej drucianej szczotki. Zwróć także uwagę na drzwi frontowe jak również furtkę. Przeważnie w kącikach zbiera się piach a także błoto przyniesione razem z letnim deszczykiem.

kolejno rób porządki w pomieszczeniach

W większości wypadków na przełomie lata i jesieni wymieniamy konfekcję na cieplejszą. Nastał idealny termin na uporządkowanie szaf. Każdego dnia porządkuj następne pomieszczenie. Na finał przeznacz kuchnię i łazienkę. Jeśli posiadasz spiżarkę, wskazane jest do niej zajść, poukładać słoiki i poświęcić więcej miejsca na przetwory. Nie zapomnij także w sypialniach wytrzepać wszystkich materacy jak również wyczyścić dywanów. W łazience wyczyść dokładnie glazurę. Możesz uczynić to używając mopa lub ścierki nałożonej na szczotkę. Zwróć uwagę, by rzetelnie doszorować fugi. W podczas zimy nieczęsto otwieramy okna, jest mniej przewiewnie. W łazience góruje wilgoć. Osiadły w fugach brud stanie się świetnym środowiskiem dla bakterii i grzybów. W pomieszczeniach starannie wyczyść wszelkie klosze lamp. Dla właścicieli mebli tarasowych to też czas na umycie i zabezpieczenie foteli i siedzisk. Jeżeli gruntowniej zadbamy o meble zewnętrzne, tym taniej wkroczymy w kolejny sezon wiosenny. Na ogół po okresie grillowym również czyścimy dokładniej grille i paleniska. Porządkowych czynności jest wiele, pomimo tego pożądane byłoby je po kolei przewidzieć i doprowadzić do realizacji. By uprzyjemnić sobie czas porządków jesiennych można słuchać ulubionej muzyki czy audycji, czy też nucić.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl