piątek, 30 wrzesień 2022

S Sport i turystyka

Co spakować do samolotu?

Co można spakować do samolotu? Kiedy zbliżają się wakacje zazwyczaj opanowuje nas stan euforycznych przygotowań do urlopu. Chcemy zaplanować wszystkie atrakcje turystyczne, czasem eksplorujemy mapy i foldery biur podróży. Lecz gdy już uda nam się wybrać ciekawe miejsce destynacji zaczynamy myśleć o naszym bagażu. Szczególnie dla tych, którzy ruszają po raz pierwszy w podróż samolotem, spakowanie bagażu podręcznego stanowi nie lada wyzwanie. Ponadto warto wspomnieć, iż linie lotnicze mają swoje wewnętrzne regulaminy, które czasem się od siebie różnią. Jeżeli więc lada dzień wylatujesz na urlop, zapoznaj się z naszym poradnikiem, radzimy, jak poprawnie spakować bagaż podręczny do samolotu.

Jakie są wymiary bagażu podręcznego?

Należy pamiętać, że podróżny może wziąć dwa rodzaje walizek. Może to być bagaż rejestrowany i bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany pakowany jest w luku bagażowym samolotu, jego parametry także określa regulamin przewoźnika. Dziś skupimy się na bagażu podręcznym. Bywają takie sytuacje, w których wybieramy się tylko na na weekend i nie musimy wielkiego bagażu.W większości linii lotniczych działa jeden limit rozmiarów bagażu podręcznego. Przeważnie walizka lub torba podręczna powinna mieścić się w granicach około 55 × 40 × 20 cm. Uznaje się wagę bagażu do 8 kg. Wskazane jest zwrócić uwagę również na to, czy linia lotnicza, z której korzystamy dopuszcza bagaż dla niemowląt. W wielu przypadkach dziecko do lat 2 powinno być spakowane w bagaż rodzica. Wszelako zdecydowanie u wszystkich przewoźników można na pokład zabrać wózek dla dziecka lub fotelik. Analogiczna reguła dotyczy sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Obsługa samolotu lokuje sprzęt rehabilitacyjny w bagażniku na pokładzie. Przygotowując swój bagaż podręczny należy dostosować się do reguł odnośnie parametrów, bo w sytuacji ich przewyższenia, musimy się spodziewać dodatkowych opłat. Nieraz nasz zbyt duży bagaż podręczny może być uznany za bagaż rejestrowany i zostanie przeniesiony do luku bagażowego samolotu.

Jakie rzeczy można spakować do bagażu podręcznego?

Wszelkie rzeczy, które pakujemy do bagażu podręcznego muszą brać pod uwagę ustalone limity ilościowe i jakościowe. Pakujemy te rzeczy, jakie są niezbędne na czas lotu. Możesz spakować: do 100 ml napojów alkoholowych, do 100 ml napojów zwykłych, lekarstwa, kosmetyki przelane w butelkach po 100 ml, jedzenie, odzież, nieduży sprzęt medyczny. Produkty płynne należy spakować do transparentnej folii o pojemności nie większej niż 1 l. Zwykle ograniczenia ilościowe nie odnoszą się do pokarmów dla niemowląt. Oprócz tego możesz zabrać to, co nabyłeś w w strefie duty free na lotnisku.Regulamin linii lotniczych zabraniają zabierania na pokład: produktów łatwopalnych, środków wybuchowych, substancji chemicznych lub trujących, części samochodowych, przedmiotów o ostrych krawędziach, broni lub jej atrapy.

Jak ułożyć rzeczy w bagażu podręcznym?

Niezwykle ważne jest, w jaki sposób poukładasz swoje rzeczy w walizce podręcznej. Na dnie walizki spakuj odzież oraz to, czego będziesz potrzebował w najmniejszym stopniu. Doskonałym patentem jest zwijanie rzeczy w rolki i ściąganie ich gumką. Zyskuje się dodatkowe miejsce i zarazem blokuje się przesuwanie rzeczy w kompletnym bagażu. Wewnątrz możesz umiejscowić wszystkie kosmetyki i przedmioty płynne. Na wierzch zawsze wkładaj przedmioty cenne (np. aparat fotograficzny, biżuterię, laptop), lekarstwa oraz to wszystko, co musisz mieć w zasięgu ręki np: żywność, książkę, słuchawki, sprzęt medyczny. Wskazane jest również na samym wierzchu spakować cienką bluzę, okaże się przydatna kiedy temperatura w samolocie spadnie, a ponadto materiał ochroni przed zgnieceniem cenne przedmioty.

Warto pamiętać, aby zawsze sprawdzić regulamin linii lotniczych. Występujące dość często różnice w statutach mogą sporo namieszać i sprawić kłopoty przy odprawie. Powinno się też zważyć spakowany bagaż, ażeby nic cię nieprzyjemnie nie zszokowało podczas boardingu.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl