poniedziałek, 04 grudzień 2023

S Sport i turystyka

Jakie atrakcje można zwiedzić w Londynie?

Londyn uznawany jest za jedno z najbardziej ciekawych miast europejskich. Znajduje się tutaj przecież faktycznie bez liku intrygujących miejsc, iż z nie ulega wątpliwości żaden turysta nie może się nudzić. Fascynującą architekturę podkreślają bowiem zabytki i inne obiekty, które niezmiernie silnie odzwierciedlają historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny ustrój polityczny. W samej rzeczy atrakcyjność londyńskiej wartościowej architektury charakteryzują te cechy, które są złączone z arystokratycznym przekrojem społeczeństwa. Dla mnogości angielski trend wiąże się z wytwornością, dostojeństwem, gustem i dostojnym wizerunkiem. Natomiast, kiedy skorzysta się z pomocy dobrego lokalnego przewodnika, okazuje się, że Londyn oferuje o wiele bardziej różnorodne atrakcje.

Z bezspornie najlepiej będzie skorzystać z gotowych propozycji wycieczek fakultatywnych po Londynie. Żaden londyński przewodnik nie zdoła nie uwzględnić najbardziej charakterystycznego zakątka Wielkiej Brytanii, to znaczy Pałac Buckingham, szczególnie w chwili zmiany warty. W pałacu mieszka królowa i jej najbliższa rodzina. Niekiedy, szczególnie, jeśli zdecydujemy się na lokalnego przewodnika, który dobrze orientuje się w zwyczajach Royal Family, można ułowić wzrokiem kogoś ważnego, albo bodaj posłuchać jakiś bardzo intrygujących pałacowych wieści.

Równie ważnym miejscem jest kompleks budynków, w skład którego wchodzą kultowa wieża zegarowa Big Ben a także Pałac Westminsterski. Pałac Westminsterski jest rezydencją brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i pozostałych urzędów i można zwiedzić wraz z przewodnikiem. Znajdująca się obok neogotycka wieża z 1834 roku ma wysokość 96,3 metrów, a jej tarcze mają średnicę 7 metrów. Następnym historycznym zabytkiem, do którego prawdopodobnie zawiedzie nas przewodnik jest Opactwo Westminsterskie. To wielowiekowa najważniejsza katedra Wielkiej Brytanii, w której od 1066 r. mają miejsce wszystkie koronacje angielskich włodarzy i inne znaczące królewskie uroczystości.

Budynek Tower of London słynny jest przeważająco z tego, iż przez wieki istniał jako więzienie. Trudno było komukolwiek się z niego wydobyć, dlatego że wyłączne wjazd znajdowało się od strony Tamizy, dostać do wewnątrz można było jedynie łódką. Obecnie spektakularną atrakcję stanowi zlokalizowana w tym miejscu ekspozycja Klejnotów Królewskich. Przewodnik poprowadzi nas z pewnością przez wiktoriański zwodzony most Tower Bridge, który jest następną pociągającą londyńską atrakcję turystyczną.

Na amatorów sztuki nowoczesnej oczekuje znane muzeum Tate Modern, które prezentuje eksponaty od 1900 roku. Kolejną atrakcją jest taras widokowy znajdujący się na 10 piętrze budynku, z którego rozciąga się śliczna panorama miasta. Jeżeli pragnąłbyś ujrzeć Londyn z lotu ptaka, lecz z zupełnie innej perspektywy mógłbyś wybrać się do Sky Garden. Stąd ujrzysz cudny widok na na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Jednakowoż słynne londyńskie Golden Eye nie ma sobie równych, gdyż to najwyższe na świecie podparte koło obserwacyjne o wysokości 135m. Można wsiąść w jedną z 32 przeszklonych kapsuł i nasłuchując wirtualnego przewodnika zachwycać się zmieniającą się panoramą miasta.

Osobliwych ekscesów z pewnością przyniesie spacer po londyńskich targowiskach. Nietuzinkowy nastrój Borough Market, najstarszego targu spożywczego w Londynie jest jedyny w swoim rodzaju. Słynny Portobello Road Market to bazar w stylu vintige. Mieści się w tym miejscu całe mnóstwo oldschoolowych pubów, stoisk, kramów i pawilonów. Całkowicie odmienną atrakcję stanowi londyńskie Chinetown - tutaj można spróbować i kupić najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne przysmaki na globie.

Londyn więc ukrywa mnogość tajemnic. Warto tym samym porządnie przygotować się do eksploracji metropolii. Kluczowe jest, ażeby popytać o właściwego przewodnika, który pokaże nie tylko te w największym stopniu znane atrakcje turystyczne, ale również poprowadzi w inne, klimatyczne i znamienne londyńskie zakamarki.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl