piątek, 30 wrzesień 2022

S Sport i turystyka

Jakie są zalety pływania kajakiem

Sądzi się, że każdy z nas powinien przynajmniej dwa lub trzy razy w tygodniu zmęczyć się podczas treningu. Od dawna wiadomo, że sport wzmacnia zdrowie i kondycję. Trening niesłychanie zbawiennie działa na nasze serce i układ krążenia. Nie wszyscy jednak lubią uprawiać jogging, lub ćwiczyć na siłowni. Wskazane jest zatem zwrócić uwagę na taki sport, który przyniesie nie jedynie korzyści dla zdrowia, ale będzie również przyjemny i odprężający. Takim sportem bezspornie są spływy kajakowe. Co sprawia, iż na kajaki wybierają się wszyscy, niezależnie od wieku i stanu kondycji fizycznej ?

Ruch to zdrowie

Pływanie kajakiem jest okazją do lekkich, lecz potrzebnych ćwiczeń fizycznych. Zwykle pływamy kilka godzin, ruszając ramionami i tułowiem aktywizujemy wiele mięśni. Żeby pokonać zakręty czy też przeszkody na rzece trzeba włożyć trochę siły. Nasze mięśnie aktywizują się, natomiast krążenie dynamicznie pracuje. W trakcie spływu nie czujemy jednak przemęczenia. Zmienna trasa umożliwia nam znalezienie chwili na odpoczynek.

kontakt z przyrodą

Bez wątpienia ćwiczenia pod chmurką jest bardzo przyjemny. Spływy kajakowe są organizowane wśród cudownych przyrodniczych krajobrazów. Płyniemy rzeką, mijamy drzewa, sitowia, stada ptactwa wodnego i zadziwiających owadów. Okrążeni spokojnym życiem fauny i flory efektywniej wypoczywamy i prędzej się odstresowujemy. Obcowanie z przyrodą ma istotne znaczenie dla naszego nastroju.

Kajaki to sport dla wszystkich

Płynne wiosłowanie z kierunkiem rzeki to wspaniała przyjemność, z jakiej każdy może skorzystać. Nie liczy się wiek kajakarza. Każdy może postawić na trasę spokojniejszą lub pełną meandrów. Płynie się własnym tempem, można ogłosić przystanek, aby urządzić biwak. To doskonały pomysł na wspólną rodzinną eskapadę, pełną różnych fantastycznych wrażeń.

Nie należy zapominać, iż spływy kajakowe są tanim sposobem na organizację czasu w wakacje. Należy tylko wynająć kajak. Na trasie wodnej można spędzić miło wiele godzin. Stanowi to więc ekonomiczny sposób na aktywne spędzanie wolnych weekendów lub wakacji na łonie natury.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl