czwartek, 13 czerwiec 2024

Z Zdrowie i uroda

Właściwe samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

By miewać się dobrze we własnym ciele, trzeba czuć się dobrze w swoim umyśle. Natomiast to, o czym zwykle zapominamy, to fakt, że to co jemy ma wpływ na nasz nastrój. Tak! Odpowiednie jedzenie spowoduje, że poczujesz się lepiej w swojej głowie! Eksperymenty pokazują, że niektóre pokarmy albo kombinacje żywności trzeba wystrzegać się dla naszego zdrowia umysłowego i innych, jakie mają być preferowane, by zapobiec lękom na przykładowo.

Której żywności należy wystrzegać się?

Śmieciowa żywność.
Nie jest to czymś niespodziewanym, ale śmieciowa żywność powinno być oczywiście zabronione, i usunięte na tyle na ile to możliwe z diety. Hamburgery, pizza, frytki zdołają sprawić, że będziesz przez chwilę szczęśliwy, jednakże częsta konsumpcja takiego rodzaju wyrobów będzie w większym stopniu sprzyjać depresji aniżeli dobremu samopoczuciu.

Alkohol
Kieliszek wina mógłby być idealny na imprezę ze znajomymi. Aczkolwiek niemal wszystkie napoje procentowe wywołują wahania poziomu cukru jak również stymulują odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do wywoływania trudności z zasypianiem, co więcej depresji.

Cukier.
Cukier nie tylko niszczy skórę i figurę, lecz również atakuje nasz intelekt. Przyrost ilości cukru w codziennej diecie jakiejś osoby sprowadziłoby depresję.

Sól.
Sól intensyfikuje napady paniki. Budzi ciśnienie krwi, dzięki czemu serce pracuje szybciej. Następnie organizm reaguje wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama wywołuje stres a także strach. Nie jest wskazany dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To podobno ulubiony napitek wielu osób, natomiast na pewno nie jest najlepszy. Kawa dubluje hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl