piątek, 19 lipiec 2024

Z Zdrowie i uroda

Jak nie utyć jesienną i zimową porą?

Sporo osób frapuje się jak nie utyć jesienią i zimą. Mimo pozorom jest to łatwiejsze aniżeli mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Zła aura na zewnątrz powoduje, że redukujemy swa aktywność fizyczną, zaś to wielki błąd. Nie zważając na nieładną pogodę nie rezygnujmy z ćwiczeń. Pomogą one spalić nadmiarowe kalorie, lecz to nie wszystko. W czasie treningu w naszym mózgu produkują się endorfiny, wskazywane hormonami szczęścia.

Ćwiczyć można w domowym zaciszu. Na wielu stronach www znajdziemy zatrzęsienie materiałów, które pomogą nam prawidłowo wykonać trening. Typ ćwiczeń winien być dobrany do naszej kondycji, stanu zdrowia, a także osobistych upodobań.

Nie możemy także nie pamiętać o właściwej oraz zbilansowanej diecie. urozmaicona dieta zupełnie nie musi być kosztowna. Po zastosowaniu nieskomplikowanych porad każdy z nas zdoła prawidłowiej się żywić.

Na początku dowiedzmy się które rzeczy trzeba spożywać jak najczęściej. W naszej diecie powinny przeważać świeże warzywa oraz owoce. Należy postawić także na produkty pełnoziarniste. Odkryjemy w nich duże ilości błonnika.

Błonnik - ważny składnik diety

Jako taki nie zawiera za wiele właściwości odżywczych. Jednakowoż stymuluje on pracę naszych jelit. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się zaparciami. Ponadto prędzej odczujemy sytość. Tym samym skonsumujemy stanowczo mniej kalorii. A to przede wszystkim kluczowe jeżeli walczymy z nadmiarowymi kilogramami. Oczywiście błonnik nie anuluje naszych problemów z nadwagą. Lecz istotnie ulatwi przebieg odchudzania.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl