piątek, 23 luty 2024

Z Zdrowie i uroda

Gdy boli kręgosłup

Bóle kręgosłupa nie znikają tak szybko jak byśmy tego chcieli. To właśnie kręgosłup jest istotną podstawą budowy każdego człowieka, na której utrzymuje się wszystko z czego jest zbudowane nasze ciało. Większość ludzi ma już bardzo duże problemy z kręgosłupem, lecz wielu ludzi nadal żyje w nieświadomości, tymczasem inni umniejszają wagę problemu lub poszukują innej przyczyny.

Zwichnąć kręgi jest niezwykle łatwo, to może być wręcz minimalne zwichnięcie przez które następuje zesztywnienie naszych mięśni i przeszkadza to kręgowi powrócić na właściwie miejsce. Bóle dotyczące kręgosłupa nie ustępują tak szybko jak tego oczekujemy. W zależności od stopnia zaawansowania zwyrodnienia kręgosłupa by zlikwidować dolegliwości potrzebujemy cierpliwości oraz czasu. żeby nasz kręgosłup pozostał w dobrej formie jest ważne właściwe spanie, bardzo ważny jest właściwie dobrany materac na którym przecież przesypiamy 1/3 naszego życia. Oprócz odpowiedniego materaca przydatna jest też twarda poduszka przeznaczona pod szyję a oprócz tego odpowiednie ćwiczenia. Gdy śpimy nasze mięśnie rozluźniają się dzięki temu sen jest najlepszym czasem do rehabilitacji naszego kręgosłupa. Pozycja, w której śpimy także posiada znaczenie. Najzdrowsza jest pozycja na wznak, równo, na plecach z rękami ułożonymi równolegle do ciała oraz nasze nogi są rozluźnione. Kiedy ciało człowieka jest ułożone w tej pozycji to waga rozkłada się równomiernie na powierzchni łóżka a mięśnie mają szansę się rozluźnić. W momencie kiedy mięśnie się rozluźniają wszystkie zwichnięcia kręgów lekko się wyprostowują. W trakcie spania w tej pozycji nasze serce jest minimalnie obciążone, bez trudności pompuje krew a także stwarza to lepsze krążenie. A gdy krew lepiej cyrkuluje to nasza wątroba znacznie lepiej pracuje a także wyrzuca z naszego organizmu wszelkie toksyny. Właściwie działająca wątroba wpływa na polepszenie metabolizmu a z tym wiąże się spadek wagi. Bez trzymania się specjalnej diety po kilku miesiącach spania na materacu o odpowiedniej twardości twój organizm może zrzucić kilka kg. Pierwsze dni przespane na nieco twardszym niż dotychczas materacu prawdopodobnie pociągną ze sobą bóle mięśni oraz twojego kręgosłupa, jednak gdy zwichnięcia w obrębie twoich kręgów znikną wszystkie bóle także znikną.

W momencie gdy śpimy na miękkim materacu kręgosłup nie może się rozluźnić i stwarza to kolejne zwichnięcia w obrębie naszego kręgosłupa. Nasze kręgi ulegają wygięciu i następuje ich zwyrodnienie gdy śpimy na zbyt miękkim materacu oraz wysokiej poduszce. Odpowiednio twarda poduszka zachowuje naturalny stan naszej przegrody nosowej. A ona odpowiada za fizjologiczną równowagę wszystkich narządów w ciele każdego człowieka. Jakość snu, która to wynika tak naprawdę z twardości naszego materaca, ma gigantyczny wpływ na kondycję naszego kręgosłupa, a w związku z tym na zdrowie naszego organizmu.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl