środa, 29 maj 2024

Z Zdrowie i uroda

Umiejętność świadomego plażowania: Podstawowe wskazówki

Urlop są terminem, gdy pragniemy radować się odpoczynkiem na plaży jak również pięknym promieniowaniem słonecznym. Opalanie może być błogie i zapewniające satysfakcję, aczkolwiek nie możemy zaniedbywać kluczowych zasadach, które zapewnią nam bezpieczeństwo i urodziwą opaleniznę. W tym artykule przedłożymy kilka znaczących rad, które wskazane jest mieć na uwadze w czasie spędzania czasu na plaży.

Wybierz najlepszą godzinę na opalanie i zyskaj same pozytywne skutki

Żeby napawać się bezpiecznym i błogim plażowaniem, decydujące jest wybranie poprawniej pory dnia. Najlepszymi godzinami do opalania są poranna pora przed godziną jedenastą jak również poobiednia, po godzinie 16. W tym czasie promienie słoneczne są łagodniejsze dla cery, i niebezpieczeństwo poparzeń jest dużo niższe.

Poranne godziny są wyjątkowo sprzyjające dla plażowania, bo siła promieniowania UV jest wówczas niższa. Słońce wyłania się dopiero spoza horyzontu, i jego promienie są bardziej horyzontalne, co skutkuje mniejszym przytłoczeniem dla cery. To odpowiedni moment, by rozpocząć plażowanie i nabrać urodziwej opalenizny.

Po godzinie 16, podczas gdy słońce rozpoczyna w tej chwili schodzić, promienie słoneczne zaczynają być w wyższym stopniu nachylone, co znaczy, iż przechodzą przez większą powłokę atmosfery. W następstwie stają się w wyższym stopniu zdekoncentrowane i mniej podstępne dla skóry. Popołudniowe plażowanie jest więc bardziej pewne, a zarazem daje sposobność zdobycia wymarzonej opalenizny.

Wykorzystuj preparat z filtrem

Używanie kremu z protektorem jest nadzwyczajnie ważne dla bezpiecznego plażowania. Dobierz preparat z filtrem o stosownym faktorze ochrony (SPF) dostosowanym do Twojego rodzaju skóry. Należałoby zainwestować w wyrób wysokiej jakości, który zagwarantuje efektywną kuratelę przed wrogim promieniowaniem UV. Nanieś preparat szczodrze na całe ciało przed wyjściem na plażę, nie zapominając o najbardziej narażonych miejscach, przykładowo nos, uszy, ramiona i nogi. Ważne jest także systematyczne odświeżanie nakładanego kremu, zwłaszcza po kąpieli czy upływie czasu.

Bezpieczny trend: noszenie okrycia głowy to mus

Osłona skóry głowy jest identycznie istotna jak ochranianie reszty organizmu. Kup cienką, przewiewną czapkę czy kapelusz, który ochroni Twoją głowę przed mocnym wpływempromieni słonecznych. Nie pamiętaj, iż skóra na czaszce jest wrażliwa na oparzenia słoneczne, zaś nadto długa wystawa bez osłony może kierować do sparzeń i uszkodzenia skóry. Z tej przyczyny nieustannie miej przy sobie stosowne okrycie głowy i zakładaj go bez względu na pory roku.

Nawodnienie od wewnątrz: pamiętaj o regularnym piciu dużej ilości wody

W ciągu żarliwych dni na plaży pamiętaj o systematycznym napojeniu organizmu. Upał i ekspozycja na słońce są w stanie doprowadzić do rychłej utraty płynów z ciała. Wobec tego ważne jest, ażeby popijać dużo wody jak również trzymać adekwatny pułap nawodnienia. Stroń od napojów alkoholowych i cukrzonych, jako że są w stanie one prowadzić do odwodnienia. Woda jest najlepszym doborem, ażeby utrzymać organizm nawodniony a także porządnie nawilżoną skórę.

Odbuduj cerę po plaży: jak postarać się o nią po dniu na plaży

Po zakończeniu opalania na plaży, istotne jest wyśmienite troszczenie się o skórę. Po kąpieli czy też prysznicu, skorzystaj z nawilżającego balsamu czy też mleczka po opalaniu. Te kosmetyki pomogą w odżywieniu skóry, podtrzymać jej dobre nawilżenie i zmniejszyć potencjalne uszkodzenia. Wyjątkową uwagę zwróć na miejsca, które były wyjątkowo wystawione na promienie słoneczne, takie np. twarz, ramiona i nogi. Stroń od też szorstkich ręczników i intensywnego masowania ciała, by nie drażnić organizmu dodatkowo. Powinno się także popijać więcej wody po plażowaniu, aby dopomóc organizmowi w podtrzymaniu adekwatnego nawodnienia ciała.

Nie zapominaj, że powyższe instrukcje są głównymi regułami dla świadomego i błogiego opalania na plaży. Stale przystosuj je do swoich indywidualnych preferencji a także warunków charakterystycznych w określonym kraju. Twoje zdrowie i dobre samopoczucie są najważniejsze, wobec tego zadbaj o swoją cerę i raduj się promieniami słonecznymi odpowiedzialnie.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl