środa, 29 maj 2024

W Wystrój wnętrz

Nowoczesna balustrada - trend i bezpieczeństwo

Dla wielu z nas minione lata były dość dotkliwe. Lecz okazało się, że Polacy są jednakowoż dalekowzrocznym i zaradnym narodem. Właśnie zmienność na rynku gospodarczym, niekorzystne oferty lokat bankowych a także racjonalne myślenie o zabezpieczeniu się na przyszłość spowodowały, że w branży budowlanej nastąpił następny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków bytowych, lecz również potrzebną i rentowną lokatą.

Współcześnie większość inwestycji rozpoczętych w minionych dwóch latach, jest aktualnie w fazie finalnego wykańczania. Niektórzy myślą już o komplecie dokumentów, które należy pokazać w urzędzie w sprawie odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu uwzględnia się również aspekt bezpieczeństwa korzystania schodów, szczególnie, gdy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz odpowiednie kodeksy unijne formułują zasadność zamocowania balustrady w przypadku, gdy bieg schodów o wysokości więcej niż 0,5 metra nie jest obudowany z obu stron ścianą. Wymóg zabezpieczenia przestrzeni balustradą stosuje się także w przypadku antresoli, balkonów, loggi a także tarasów.

Obecnie branża architektury wnętrz jest naprawdę aktywna i energiczna, że udaje się z powodzeniem dostosować wzornictwo schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne podejście do stylu wykończenia domu nie koliduje z opcjami zamontowania atrakcyjnej wizualnie i wygodnej balustrady. W nowoczesnych projektach dominują przede wszystkim elementy wykonane ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w wypadku nawiązania do estetyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady z nierdzewki.

Aby jednak nasza balustrada realizowała nie tylko funkcję ochronną, ale również była gustownym detalempodkreślającym charakter wnętrza powinno się wybrać odporne i solidne materiały. Poręcz wykonana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając również profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki trzeba zwrócić uwagę na to, czy są one skonstruowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wówczas będziemy mieli pewność, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale także bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Dzisiaj na rynku dostępnych jest mnóstwo rozwiązań dotyczących designu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz montowaną do ściany, bądź alboteż kompletny system, który zawiera wszystkie niezbędne fragmenty balustrady. Kupno kompletnego, gotowego systemu montażu balustrady jest opcją optymalną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada nadzwyczaj pociągająco. Ten właściwość jest szczególnie istotny, kiedy dopieszczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Pożądane byłoby więc poszukać takiej propozycji na rynku, która zaproponuje właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w sieci, gdzie pokazany jest okazały asortyment balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl. Wszelkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak również całkowite zestawy montowania nowoczesnych balustrad są wykonane z budulców najwyższej jakości oraz spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą w związku z tym być z powodzeniem stosowane nie tylko w domach mieszkalnych, lecz nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Wskazane jest tym samym pomyśleć nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, bo otwierają przed nami możliwości swobodnej, dostosowanej do naszego stylu i portfela aranżacji naszego wnętrza.

logo 01

Serwis publikujący artykuły na każdy ciekawy temat.

Email:

fotoszop@sitte.pl

Tel:

+48 606 281 023

Redakcja

adres: ul. Bursztynowa 31,
20-576 Lublin

tel: +48 606 281 023

email: fotoszop@sitte.pl